O co chodzi z tym coachingiem?

 

W kilku słowach o tym, czym jest coaching i dlaczego uważam, że jest to obecnie najlepsza forma pracy nad sobą i swoimi celami.

 

 

Wyobraź sobie sytuację, w której bez skrępowania możesz mówić komuś o sobie i swoich uczuciach. Nikt nie wtrąca swoich dobrych rad, nie ocenia Cię i nie przerywa w połowie zdania, mówiąc: u mnie jest zupełnie inaczej; ja na Twoim miejscu; w moim przypadku... itd.

 

Jesteś bezpieczny i czujesz się komfortowo. Cała uwaga skupiona jest wyłącznie na Tobie. Jesteś gwiazdą, a zarazem ekspertem od swojego życia. Znasz siebie jak nikt inny i wiesz najlepiej, co jest dla Ciebie dobre.

 

Wyobraź sobie, że ktoś zadaje Ci pytania, dzięki którym Twoja świadomość siebie i Twoich potrzeb rośnie. 

 

Wyobraź sobie, że w końcu wiesz czego chcesz i wiesz jak to osiągnąć! 

 

Wyobraź sobie, że sam do tego doszedłeś, dzięki temu, że ktoś Cię wysłuchał, skłonił do refleksji, okazał wsparcie, zmotywował do działania i rozliczył z efektów pracy, jaką sobie postanowiłeś. 

 

Wyobraź sobie, że te efekty są szybkie i trwałe, bo są całkowicie zgodne i spójne z tym, co czujesz. 

 

Wyobraź sobie, że taki jest właśnie coaching!

 

 

Dlaczego moim zdaniem coaching jest najlepszą formą pracy na sobą i swoimi celami?

 

Dzięki cyklowi sesji coachingowych, masz okazję bez stresu, w komfortowych warunkach przyjrzeć się swojemu życiu, opowiedzieć o nim drugiej osobie. Masz możliwość zatrzymać się na moment, skonfrontować swoje problemy z rzeczywistością, wyznaczyć najważniejsze cele i zamienić ograniczające przekonania na swój temat, na takie które będą Cię wspierać. Regularne sesje mobilizują do pracy nad sobą i założonymi celami, co szybko przekłada się na pozytywne efekty. Coach czuwa byś realizował swoje postanowienia, co bardzo wpływa na motywację i efektywność procesu. Najważniejsze moim zdaniem jest jednak to, że wszystko co wypracujesz na sesjach coachingowych jest całkowicie Twoje. W coachingu, coach nic nie narzuca, ani nie daje gotowych rozwiązań. Do wszystkiego dochodzisz sam, co sprawia, że efekty takiego cyklu spotkań pozostają z Tobą na długie lata.

 

 

 

Last modified on poniedziałek, 25 lipiec 2016 11:23
Rate this item
(1 Vote)
More in this category: Po co mi jakiś coach? »
back to top